Спека і відключення світла та як уберегтися від харчового отруєння

Дата: 24.07.2024 16:28

Через постійні відключення світла зростає ризик придбати у магазинах зіпсовану їжу, яка зберігалася у неналежних умовах. Як не купити небезпечні продукти.

Перед походом у магазин варто перевірити, коли за графіком вимикають світло у районі, де він знаходиться. Однак варто пам’ятати, що відключення дуже часто відбуваються поза графіком. Тому краще надати перевагу магазину, який знаходиться або на одній лінії з об’єктом критичної інфраструктури, де відключень не буває, або вони стаються не так часто, як на інших лініях.

Якщо поруч з вами таких магазинів немає, бажано знайти той, де працює генератор. А також варто:

- купувати продукти, які виготовлені нещодавно і якнайменше зберігались у магазині;

- здійснювати закупівлі у закладах, де більша кількість покупців, а відповідно, і графіки поставок частіші;

- звертати увагу на завантаженість холодильників магазинів харчовими продуктами. Перевантажене холодильне обладнання не здатне тривалий час після знеструмлення утримувати температуру;

- завжди перевіряти дату пакування, кінцеву дату для вживання й умови зберігання;

- уникати продуктів "за півціни", у яких уже минає термін придатності, тому що під час постійних відключень світла зростає ризик того, що продукт уже зіпсувався.

Тривале перебування продуктів без належного температурного режиму здатне призвести до їхнього псування та, як наслідок, спричинити важкі харчові отруєння. У літню пору це може стати додатковим фактором і причиною виникнення гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. З метою попередження їх виникнення надаємо поради, які допоможуть зберегти їжу безпечною до вживання :

- подбайте про безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері. У холодильнику має бути температура 4°С або нижче; у морозильній камері – нижче 0°С;

- завчасно підготуйтеся до надзвичайної ситуації. Заморозьте контейнери з водою, щоб мати змогу зберегти температуру під час відключення електроенергії. За можливості придбайте сухий або блоковий лід;

- коли вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими. Якщо дверцята залишаються закритими, продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 години у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше 4 годин, помістіть лід до продуктів у холодильник;

- перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Це можна зробити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці;

- в умовах віялових відключень електроенергії , зробіть запас продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (здоба, консерви) та готуйте страви у невеликій кількості;

- купуйте продукти харчування, що швидко псуються, в супермаркетах чи продуктовим магазинам які обладнані генераторами. За жодних обставин не купуйте харчові продукти в місцях несанкціонованої торгівлі. Це може нести загрозу здоров’ю та спричинити непередбачувані наслідки для життя.

Шановні споживачі! Підозрілу їжу ніколи не пробуйте на смак, щоб перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, насторожує колір, запах, структура, краще не споживайте її.  Особливо це стосується харчових продуктів, які швидко псуються: м’ясо, риба, яйця, молочні продукти.