Градизька громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Про заборону спалювання сухої рослинності

Дата: 04.04.2024 14:22
Кількість переглядів: 65

Фото без описуУ зв’язку з великою кількістю пожеж у природних екосистемах  ДСНС України у Полтавській області вкотре наголошують жителям про заборону спалювання сухої рослинності.

Із  настанням весни громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти та порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

Щорічно, під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів.

Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків.

Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

На відкритих територіях, господарських угіддях, полях, вздовж доріг можна побачити вогневі задимлення, спричинені необережним поводженням з вогнем чи звичайною людською халатністю. Тоді як спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків категорично заборонено.

Під час горіння сухої рослинності у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які завдають значної шкоди здоров’ю людини. Мікрочастинки диму, до складу яких входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, діоксин та ін., потрапляючи у легені, можуть провокувати хвороби органів дихання - астми, бронхіти, тонзиліти, і навіть спричиняти онкологічні захворювання.

Вогнем знищується не лише сухостій. Паління сухої трави призводить до забруднення атмосферного повітря, зниження родючості ґрунтів, тварини опиняються під загрозою зникнення. Адже суха минулорічна трава, що може здаватися на перший погляд мертвою, насправді слугує прихистком для безлічі маленьких істот: комах, жуків, павуків, полівок, їжаків, зайців тощо. І варто лише черкнути сірником, як все живе просто заживо згорає, оскільки не зможе втекти від стрімкого смертельного вогню.

Окрім того, при спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні території та виникнення пожеж у лісах.

Важливо, що у період дії воєнного стану в Україні спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій.

Тож давайте пам'ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

Органічне сміття – листя, бадилля, траву – краще не палити, а компостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами.

Є рослинні залишки – компостуйте!

    Розповсюджуйте цю інформацію серед сусідів та знайомих. Не будьте байдужими!

У зв’язку з вищезазначеним, звертаємося до громадян з проханням, дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.

Згідно з чинним законодавством, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків.

Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність – повідомляйте відразу Національну поліцію про порушення за номером телефону 102.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:

від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн);

від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15 300 грн до 21 420 грн).

Увага! До Кримінального кодексу України внесено зміни, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і «навмисні підпали», зокрема й сухої рослинності. Відтепер такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь