Градизька громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Новий порядок проведення навчання та одержання Посвідчення на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.

Дата: 14.03.2024 08:43
Кількість переглядів: 98

Фото без опису

Незабаром розпочнеться сезон застосування засобів захисту рослин, тому звертаюсь до всі сільськогосподарських підприємств та фермерів подбати про безпечне їх використання, для цього необхідно, щоб працівники які будуть їх використовувати пройшли  навчання.

        Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, що з 28 червня 2023 року набрала чинності Постанова КМУ від 9 травня 2023 р. № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами», що визначає умови одержання посвідчення про право роботи з пестицидами особами, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також з торгівлею пестицидами.

     Постановою передбачено осучаснення процедури одержання посвідчення на право роботи з пестицидами, яка включатиме такі елементи:

1.Організація та проведення навчання;

  2.Письмове тестування та видачу Свідоцтва про навчання;

3.Видача Посвідчення про право роботи з пестицидами;

4.Збільшено термін дії Свідоцтва з одного року до двох років;

5.Запровадження можливості проведення навчання у дистанцій формі.

       Для проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами особи подають у паперовій або електронній формі до територіального органу Держпродспоживслужби заяву за формою згідно з додатком 3 Постанови КМУ від 9 травня 2023 р. № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами».

    Також для одержання Посвідчення про право роботи з пестицидами особи або їх уповноважені представники, у разі успішного проходження тестування, подають територіальному органу Держпродспоживслужби заяву відповідно форми, про видачу Посвідчення про право роботи з пестицидами після.

       Навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та тестування за його результатами проводиться територіальними органами Держпродспоживслужби в очній або дистанційній формі на платній основі. Розмір плати за проведення такого навчання встановлюється згідно із законодавством на сьогодні це – 452,41 грн.

Після завершення навчання з питань безпечного поводження з пестицидами особа проходить перевірку знань в територіальному органі Держпродспоживслужби шляхом письмового тестування. Для забезпечення максимальної прозорості тестування здійснюється відеофіксація його проведення за допомогою технічних засобів, що мають функції відеозапису. Тестування здійснюється на безоплатній основі.

 

     У разі успішного проходження тестування це не менше 70 відсотків правильних відповідей, територіальний орган Держпродспоживслужби видає особі у паперовій формі або у формі електронного документа, Свідоцтво про навчання.

 

Посвідчення видається територіальними органами Держпродспоживслужби на безоплатній основі особам за умови досягнення ними 18 років та наявності чинного свідоцтва про проходження навчання.

Зазначаємо, що Допуски (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який вони видані.

Більш детальну інформацію ви отримаєте прочитавши дану постанову та затверджений «Порядок одержання посвідчення про право роботи з пестицидами».          

 ДОВІДКОВО: дія цього Порядку не поширюється на фізичних осіб, які застосовують пестициди для власних потреб, не пов'язаних з провадженням господарської діяльності, за умови, що такі пестициди дозволені для роздрібного продажу населенню у дрібнофасованому вигляді.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь