17 вересня в Україні відзначається національне свято – День усиновлення

family

Сім’я є оптимальним середовищем для соціального становлення дитини.  Кожна дитина має право на проживання і виховання у сім’ї.

На сьогоднішній день існують такі форми влаштування дітей позбавлених родини: усиновлення, опіка (піклування), створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу. Ці форми мають певні відмінності між собою, але їх об’єднує спільна благородна мета – зменшення кількості дітей, позбавлених батьківської любові…

Яку форму обере милосердна людина, щоб допомогти дитині, яка не має родини – це особистий вибір кожного. Головне те, що хоча б однією знедоленою дитиною в Україні стане менше, і буде більше щасливих родин і дітей! Тож нехай людей, причетних до цієї благородної справи буде з кожним днем все більше.

День усиновлення – свято України, яке щороку припадає на 17 вересня. Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Адже внаслідок усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.

Усиновлення – особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями і дитини, і дорослого. Нехай прийняте Вами рішення про усиновлення дитини стане одним із найкращих рішень у Вашому житті. Хай любов, ласка, доброта, взаєморозуміння та відвертість допоможуть вам у будівництві міцного довголіття власної родини.

На території Градизької громади проживають 14 усиновлених дітей,  під опікою громадян виховуються 32 підопічних дитини, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 18 дітей – вихованців, ще 7 дітей, які чекають на свою родину.

Вітаємо зі святом усіх причетних до цієї благородної справи і тих, хто тільки планує зробити перші кроки, щоб зробити цей світ щасливим ще для однієї дитини !

 Градизький селищний голова Мирослав НОСА

Начальник служби у справах дітей Наталія ШУШВАЛ.