Чи виплачується лікарняний під час відпустки без збереження заробітної плати.

Управління Держпраці інформує!

Роз’яснення щодо виплатидопомоги по тимчасовій непрацездатностіофіційно працевлаштованим співробітникам, які до закінчення воєнного стану перебувають у відпустці без збереження заробітної плати надає начальник відділу з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Наталія Гуска.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105) соціальне страхування здійснюється за принципом законодавчого визначення умов і порядку здійснення соціального страхування.

Згідно пункту 6 частини першої статті 23 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Враховуючи вищевикладене, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається працівнику за календарні дні хвороби або травми, тривалість якої співпадає з періодом перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати.