Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні–вересні 2022 року

 

Рисунок111

 

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися понад 50 тисяч громадян

 

За оперативними даними, протягом січня-вересня 2022 року, послуги обласної служби зайнятості отримали 51 тисяча людей, які шукали роботу. Із них 44,3 тисячі – мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 4,1 тисячі роботодавців загалом за цей період надійшло 18,1тисячі  пропозицій роботи.

 

Працевлаштовані 13,5 тисячі людей 

 

За допомогою обласної служби зайнятості у січні-вересні 2022року отримали роботу 13,5 тисячі осіб. Зокрема працевлаштовані 12тисяч зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані189 безробітних: із них 22 особинедостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 167- працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

Профнавчання пройшли близько 3 тисяч безробітних

 

Участь у громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру за 9 місяців року взяли  2,3 тисячі осіб.

За направленням служби зайнятості у січні-серпні 2022 року 2,9 тисячі  безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 2 тисячі слухачів опанували нові професії або підвищили кваліфікацію у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, утому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26громадян,старших 45 років,з метою кращої конкурентоспроможності на ринку праці,отримали ваучеридляпідвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

 

На обліку – 13,6тисячібезробітних

 

У регіональній службі зайнятості, станом на 1жовтня 2022 року,перебуває на обліку 13,6тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримують 11,8тисячіклієнтів.

За професійними групами, серед безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування (14,8%),  представники найпростіших професій (13,5%), фахівці (11,4%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,2%).

Роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 1,1тисячі актуальних вакансій.

Найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,6%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролюза роботою технологічного обладнання (19,5%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,6%), представників найпростіших професій (12,4%).