Відділ фітосанітарної безпеки Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує!
Утилізація порожньої тари з під пестицидів – безкоштовно!
Продовжується період інтенсивного внесення пестицидів та агрохімікатів, догляд за сільськогосподарськими культурами та накопичення пустої тари з під використаних препаратів.Питання утилізації тари з під використаних засобів захисту рослин (ЗЗР) на даний час нашого регіону є надзвичайно актуальним, адже тару з-під ЗЗР аграрії можуть простоспалювати,викидати, використовувати на технічні потреби від чого підвищується ризик забруднення довкілля та негативний вплив на здоров’я людей.
Відділ фітосанітарної безпеки Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує щона даний час створено проєкт«Агро Варта»який має на меті запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин, та впроваджується провідними світовими виробниками засобів захисту рослин як ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «БАСФ», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», які об’єдналися на платформіЄвропейської Бізнес Асоціації.
Учасники проєкту зазначають, що аграрії отримують можливість швидко, просто і безкоштовно утилізувати і переробити тару з-під ЗЗР, з дотриманням усіх законодавчих норм та піклуючись про безпечне майбутнє довкілля як екологічно відповідальне господарство.
Зараз у межах реалізації проєкту, впроваджено електронну платформу за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під ЗЗР в онлайн форматі (http://agrovarta.org/) та в результаті тендеру відібрано компанії, які безкоштовно для кінцевих користувачів забезпечуватимуть повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту.
Що необхідно робити з використаною тарою з-під ЗЗР
Необхідно зайти на сайт і створити заявку на утилізацію, де буде відображена наступна інформація:
- місцезнаходження,
- тип,
- кількість порожньої тари,
- адресу, за якою її зможе забрати спеціально уповноважений орган з метою утилізації.
Більш детальніше про реалізацію проєкту можна дізнатися у контактної особи Європейської Бізнес Асоціації, за номером телефону 067 400 90 16.
Пам’ятайте! У жодному разі не застосовуйте порожню тару з-під засобів захисту рослин з побутовою метою.
Провідний спеціаліст відділу фітосанітарної безпеки
Кременчуцького районного управління – державний інспектор
ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Олексій КОТЛЯР