Відділ фітосанітарної безпеки Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує!

Відділ фітосанітарної безпеки Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує!

 

Утилізація порожньої тари з під пестицидів – безкоштовно!

 

       Продовжується період інтенсивного внесення пестицидів та агрохімікатів, догляд за сільськогосподарськими культурами та накопичення пустої тари з під використаних препаратів.Питання утилізації тари з під використаних засобів захисту рослин (ЗЗР)  на даний час нашого регіону є надзвичайно актуальним, адже тару з-під ЗЗР аграрії можуть простоспалювати,викидати, використовувати на технічні потреби від чого підвищується ризик забруднення довкілля та негативний вплив на здоров’я людей.

Відділ фітосанітарної безпеки Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує щона даний час створено проєкт«Агро Варта»який має на меті запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин, та впроваджується провідними світовими виробниками засобів захисту рослин як ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «БАСФ», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», які об’єдналися на платформіЄвропейської Бізнес Асоціації.

Учасники проєкту зазначають, що аграрії отримують можливість швидко, просто і безкоштовно утилізувати і переробити тару з-під ЗЗР, з дотриманням усіх законодавчих норм та піклуючись про безпечне майбутнє довкілля як екологічно відповідальне господарство.

Зараз у межах  реалізації проєкту, впроваджено електронну платформу за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під ЗЗР в онлайн форматі (http://agrovarta.org/) та в результаті тендеру відібрано компанії, які безкоштовно для кінцевих користувачів забезпечуватимуть повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту.

 

Що необхідно робити з використаною тарою з-під ЗЗР

Необхідно зайти на сайт  і створити заявку на утилізацію, де буде відображена наступна інформація:

  • місцезнаходження,
  • тип,
  • кількість порожньої тари,
  • адресу, за якою її зможе забрати спеціально уповноважений орган з метою утилізації.

 

Більш детальніше про реалізацію проєкту можна дізнатися у контактної особи Європейської Бізнес Асоціації,  за номером телефону 067 400 90 16.

Пам’ятайте! У жодному разі не застосовуйте порожню тару з-під засобів захисту рослин з побутовою метою.

 

Провідний спеціаліст відділу фітосанітарної безпеки

Кременчуцького районного управління – державний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                                                                  Олексій КОТЛЯР