Інформація від Міністерства охорони здоров’я України станом на 08.02.2022

2764-2411_social_share_02

Підготовка до впровадження електронного рецепта на антибіотики

З метою виконання вимог законодавства щодо рецептурного призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів до кінця 2022 року запланований поетапний перехід на електронний рецепт.

Впровадження е-рецепта буде відбуватися в 3 етапи. Перший із них – призначення та відпуск антибактеріальних лікарських засобів (антибіотиків) за електронним рецептом.  Другий етап – поширення е-рецепта на наркотичні ліки, які зараз призначаються на спеціальних рецептурних бланках форми № 3. Третій – відпуск усіх рецептурних препаратів за е-рецептом за усіма джерелами фінансування.

Так, на першому етапі, електронна система охорони здоровʼя дозволить відслідковувати дані про призначення та споживання антибактеріальних ліків в Україні. А електронний рецепт сприятиме вирішенню проблеми неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків.

З квітня 2022 року усі антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта.

Відтак, усі заклади охорони здоров’я та, зокрема, аптеки повинні провести роботу з підключення до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

За результатами зустрічі 03.02.2022 з представниками місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, надсилаємо відповідні матеріали та інструкції стосовно підключення медичних та аптечних закладів до електронної системи охорони здоровʼя та інших умов для роботи з електронним рецептом.

Будь ласка, подбайте про поширення матеріалів серед представників медичних закладів та аптек, які функціонують в межах ваших громад.

Як підготуватися медичному закладу
Як підготуватися аптеці
Матеріали заходу
Як місцева влада може допомогти у підготовці закладів охорони здоровʼя до впровадження електронного рецепту:

– сприяння своєчасному підключенню аптек та медичних закладів до електронної системи охорони здоровʼя;

– комунікація та проведення розʼяснювальної роботи: надання інструкцій і навчальних матеріалів;

– сприяння забезпеченню технічним обладнанням (компʼютерною технікою) закладів;

– допомога у закупці медичної інформаційної системи;

– підтримка у забезпеченні кваліфікованим електронним підписом медичних та фармацевтичних працівників.

Рекомендації до мінімального технічного обладнання
Кому і для чого потрібен КЕП