Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта та Всеукраїнська школа онлайн

unnamed

 

На виконання Програми діяльності кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849 та з метою підвищення рівня цифрових навичок кожного українця Міністерство цифрової трансформації України запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.ua.

Вебпортал цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта» є універсальним інструментом навчання для людей різних вікових категорій і професій, постійно наповнюється освітніми матеріалами, серіалами з одночасною можливістю перевірити (через Цифрограм) і підвищити рівень цифрової компетентності користувачів.

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом — освітні серіали. Наразі, на платформі доступний новий онлайн-курс «Стартуй стартап» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/startuj-startap).

Серіал дає практичні знання про те, як зробити свій стартап від ідеї до реалізації. Після його перегляду є можливість:

 • розуміти, що таке стартап і чим він відрізняється від класичного бізнесу;
 • зрозуміти, хто може допомогти зробити стартап;
 • зрозуміти, як робити перші кроки для створення стартапу;
 • віднайти оптимальну бізнес-модель;
 • навчитися інструментів стартап єрів – канва, кастдев та інших;
 • зрозуміти, як робити МУР;
 • навчитися пітчити.

На єдиній загальнодержавній платформі для організації дистанційного та змішаного навчання Всеукраїнська школа онлайн вчителі можуть організовувати віртуальні класи та моніторити успішність учнів.  

Всеукраїнська школа онлайн є частиною національного проєкту з розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Як вчителі можуть використовувати власний онлайн-кабінет?

 • Відстежувати прогрес у навчанні кожного учня

 • Влаштовувати дискусії для обговорення окремих тем

 • Створювати віртуальні класи

 • Запрошувати учнів до перегляду курсів

Детальніше — в інструкції з користування.

Також заплановано забезпечити можливість для вчителів створювати власні курси на платформі.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан відзначила, що Всеукраїнська школа онлайн є частиною масштабного національного проєкту з розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

«Платформа «Всеукраїнська школа онлайн» дуже активно розвивається. І це не тільки про появу нового корисного функціоналу для вчителів. Також ми плануємо запустити мобільні застосунки для iOS та Android, щоб онлайн-навчання стало зручнішим і доступнішим для кожного українського школяра як в умовах карантинних обмежень, так і на постійній основі. Це вже найбільша онлайн-школа України, яка використовує мікронавчання і залучає найкращих прогресивних вчителів», — заявила Валерія Іонан.

Над Всеукраїнською школою онлайн спільно працюють Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки України, Український інститут розвитку освіти та ГС «Освіторія» за підтримки ЮНІСЕФ та Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich.

Кабінет вчителя — це стратегічний крок для розвитку національної платформи «Всеукраїнська школа онлайн», його розроблено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Незмінно підтримують проєкт та забезпечують безлімітний нетарифікований доступ до сайту платформи три мобільні оператори – Київстар, Vodafone та lifecell.