На Полтавщині вже зафіксували перші випадки штаму “Дельта”

На території Полтавської області вже зафіксовані перші випадки коронавірусної інфекції штаму “Дельта”.

Про це повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов під час візиту до центрів вакцинації у Кременчуці.

“У нас вже є перші зафіксовані випадки штаму “Дельта” на Полтавщині, як і по Україні в цілому. Перебіг хвороби не відрізняється від попередніх штамів. Є лише певні особливості щодо інфікування більш молодого населення, це вже фіксуємо. Але перебіг хвороби протікає так само”, – зазначив очільник облдержадміністрації.

Втім, він не конкретизував, в якому районі чи місті виявили перші випадки захворювання на штам “Дельта”.

“Головне, щоб наша медична система була до цього готова. Зараз визначені опорні лікарні, які надаватимуть медичні послуги. Наразі та кількість хворих, яких фіксуємо, дозволяє підготувати надалі медичну систему підготувати. Далі будемо спостерігати по кількості хворих”, – повідомив Олег Синєгубов.

Нагадаємо, за словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, минулого тижня в Україні зафіксували 17 випадків штаму “Дельта”.  Він на 50% швидше передається, призводить до більшої кількості госпіталізацій – майже у 2,6 разів частіше за “Альфу” (британський штам) і до більшої потреби в невідкладній допомозі – приблизно в 1,6 разів.

Щоб протидіяти поширенню цього штаму в Україні, Уряд затвердив нові правила перетину кордону, які запрацюють з 5 серпня.