Сигналізаційні повідомлення

 

БДЖОЛИ Листівка 2021р

 

До відома сільгоспвиробників громади

На посівах озимих зернових культур збільшується поширеність і ураженість рослин хворобами: борошнистою росою, септоріозом, темно – бурою плямистістю. Склалися сприятливі умови для ураження колоса фузаріозом та септоріозом. Для збереження врожаю необхідно провести обприскування одним із фунгіцидів: абакус м.к.е 1,25 – 1,75 л/га; абсолют КС 0,5 л/га, віртуоз КЕ 0,4 – 0,5 л/га; карбон,КС 0,5 л/га маестро, КЕ 0,4 – 0,5 л/га та іншими дозволеними до використання в Україні.

Прохолодна погода зі зниженням температури повітря під час відновлення вегетації озимих зернових культур в березні сприяли осередковому ураженню рослин озимої пшениці кореневими гнилями. Від кореневих гнилей у «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» рекомендують застосовувати фунгіциди: з діючою речовиною флутріафол –  інплант, кс, флуафол, кс – 0,5 л/га; д.р. тебуконазол + прохлораз – замір 400, в.е – 0,75 – 1,5 л/га, д.р. беноміл – бенорад, зп – 0,3 – 0,6 кг/га та інш. 

Обробітки фунгіцидами проводити в тиху безвітряну погоду. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати Повідомленням Голів міської і селищної рад та пасічників.

 

 

Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом

засобів захисту рослин Управління фітосанітарної

безпеки державний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                                                       Олексій Котляр

 

 

 

 

До відома сільгоспвиробників громади

 

За даними відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізів ризиків Управління фітосанітарної безпекив господарствах областітриває заселення посівів зернових культур пшеничними трипсами, попелицями, а також розпочалася яйцекладка клопів щитників зокрема клопа шкідлива черепашка, маврського та гостроголового. Виникла загроза масового пошкодження посівів озимих і ярих зернових культур від вище перелічених шкідників.Нагадуємо, що хімічні обробки проти личинок клопа-черепашки необхідно розпочинати при наявності в посівах 15-30% личинок третього віку.

Слід приступити до обробок при наявності 2 і більше личинок на 1 м² у посівах сильних, цінних пшениць та 4-6 личинок на 1 м² у рядових посівах.

До початку хімічних обробок потрібно організувати детальні обстеженнякожного поля озимої пшениці і насіннєвих посівів з метою визначення чисельностіклопа шкідливої черепашки.

ЕПШ для пшеничного трипсу 40-50екз./колос (стебло), злаковоїпопелиці – 20-30 екз./колос (стебло).

Для хімічного захисту посівів зернових колосових культур від вищезазначенихшкідників застосовують на посівах озимої пшениці – Актара 240 SC, к.с., Альтекс100, к.е., Бі-58 новий, к.е., Децис профі 25WG, в.г.,Децис ф-люкс, к.е., Карате 050 ЕС, к.е., Фастак, к.е., на посівах ярового ячменю –Шарпей, Фостран, к.е., Пірінекс супер 420, к.е., Кінфос КЕ, к.е., Борей, к.с.Для підвищення ефективності при обробках можна застосовувати сумішіпіретроїдних інсектицидів з фосфорорганічними (Децис, Карате та інші з Бі-58 новий)у половинних нормах витрат. Застосування піретроїдів розраховане на високупочаткову їх токсичність, а Бі-58 новий – на тривалішу захисну дію).

При застосуванні пестицидів обов’язково слід враховувати рекомендації йоговиробника щодо умов застосування препарату, а саме температурного режиму, обробітки проводити в тиху безвітряну погоду. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати Голів міської і селищної рад та пасічників.

 

При проведенні захисних робіт обов’язково суворо дотримуватися регламентів застосування препаратів,правил техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами.

 

 

 

Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом

засобів захисту рослин Управління фітосанітарної

безпеки державний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                                                       Олексій Котляр