Інформація від Управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської ОДА.

29 листопада 2020 року набрав чинності Закону України «Про внесення зміндо деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі тафункціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконаленнядоступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» (далі

– Закон), яким внесено суттєві зміни в організацію надання адміністративнихпослуг.

Відповідно до пункту 5 частини дев’ятої статі статті 12 Закону України«Про адміністративні послуги» (у редакції Закону) за рішенням органу, щоутворив центр надання адміністративних послуг, у такому центрі також можездійснюватися надання суб’єктам звернення можливості самостійно звернутися за отриманням адміністративних послуг, які надаються в електронній формі, за допомогою безоплатного використання ними місць для самообслуговування.

Відтак зазначаємо про необхідність створення місць длясамообслуговування громадян, що у свою чергу матиме суттєвий вплив нанаближення адміністративних послуг до населення.

Одним із найзручніших засобів для користування цифровими сервісамиабо е-документообігом є електронний підпис.

Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов’язані звикористанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів,регулюються Законом України «Про електронні довірчі послуги» (стаття 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»).

Інформацію про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послугразом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вонинадають, можна отримати в Довірчому списку, який опубліковано на офіційномувеб-сайті центрального засвідчувального органу (https://czo.gov.ua/ca-registry,https://czo.gov.ua/trustedlist).

З метою реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступугромадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу доелектронного документообігу, спрощення ведення бізнесу тощо Міністерствоцифрової трансформації запустило освітній серіал про електронний підпис.

Кожен може безкоштовно переглянути серіал на платформі Дія. Цифрова

освіта за посиланням – https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature.

Курс складається із 7 серій тривалістю 4-9 хвилин та покликаний навчити українців використовувати всі можливості електронного підпису та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера, а саме:

– знати, у яких життєвих ситуаціях електронний підпис може знадобитись;

– навчитись підписувати документи електронним підписом;

– вміти авторизуватись на платформах за допомогою електронного підпису;

– знати, як безпечно зберігати електронний підпис;

– знати, що таке електронний підпис та для чого він потрібен.