Інформація від ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області

До відома підприємств громади, працівники яких працюють з пестицидами та агрохімікатами.
Відділ контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області доводить до відома підприємств усіх форм власності громади робота працівників яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами про зміни в отриманні Допусків(посвідчень) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами. Згідно Наказу № 395 від 25.02. 2021 року Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Про внесення змін до Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 лютого 2013 року № 96 введені в дію розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Відповідно даних змін законодавства допуски(посвідчення) ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області видає на працівників робота яких пов’язана з пестицидами та агрохімікатами на платній основі. Проведення навчання працівників, які безпосередньо виконують роботи з транспортуванням, зберіганням. застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами 1 людини становить 339,16 гривні та надання допуску (посвідчення).
Наголошуємо що згідно Закону України «Про пестициди та агрохімікати» та ЗУ «Про захист» рослин» робота працівників з пестицидами та агрохімікатами без допуска(посвідчення) заборонена. Керівництву підприємства заборонено допускати до робіт з пестицидами та агрохімікатами організатора робіт та працівників у яких відсутні відповідні дозвільні документи.

Своєчасно подбайте про оформлення допусків та посвідчень на організаторів та працівників свого підприємства. За детальною інформацією звертайтеся до Управління фітосанітарної безпеки за адресою: м. Глобине Тупік Лікарняний, 7 або за телефоном 28-3-63 до спеціалістів ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Провідний спеціаліст відділу контролюза обігом
засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки
державний інспектор ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Олексій Котляр